Pravidelný pohyb je velmi potřebná součást života. Pokud chceme být zdraví, tak se musíme hýbat. Když se podíváte do libovolného fitka, tak se tam spousta lidí dře, teče z nich pot, ale nějaké větší výsledky nemají. Proč to asi bude? Většinou je to kvůli nevhodně zvolenému tréninku, špatné stravě a nedostatečné regeneraci. 

Pokud chceme dosáhnout lepších výsledků, tak nesmíme zapomenout na naše pilíře zdraví. Jakmile jeden podceníme, nemůže fungovat celek. musíme tedy dbát na adekvátní trénink k našemu cíli a pravidelně měnit styl pohybu.

HIIT (High Intensity Interval Training)

Pokud chce hubnout, tak se jako nejefektivnější jeví HIIT, neboli Vysoce intenzivní intervalový trénink. Vyberete si 5 cviků, které procvičí celé tělo. Vždycky je 20 vteřin cvik a 10 vteřin pauza (což je jen změna stanoviště). Jedno kolo tak trvá pouze 1 min 20 vteřin. Kol si můžete dát libovolné množství. Mezi mini cca 2 min pauza. Samozřejmě, že nic se nesmí přehánět! Doporučuji 5-7 kol HIIT (tj. 25-30 min tréninku)

TRX – závěsný posilovací systém

Jedná se o nejkomplexnější posilovací systém na světě. Jedna obyčejná pomůcka vám pomůže procvičit celé tělo. Pomocí 6 základních cviků procvičíte celé tělo. Zmiňuji se o něm i v mém eBooku 5 Principů proměny, kde jsou cviky vypsány.

Já sám jsem si udělal 2 trenérské kurzy TRX. Jeden na klasický osobní trénink TRX – Personal training a druhý byl zaměřen na funkční trénink – TRX Functional training, kde se používá více posilovacích pomůcek z dílny TRX (např. Rip Trainer).

Na TRX je perfektní, že nepřetěžuje klouby. Intenzita cvičení je dána tím, jaký úhel máte v podložce. Čím ostřejší, tím je cvik náročnější. S minimálním úhlem proto může cvičit každý. Mám klienty, kteří s tímto cvičením začli i v 65 letech. Na věku tady nezáleží. Je to jen o odhodlání zkusit něco nového. Jakmile to vyzkoušíte, tak si to zamilujete.https://www.youtube.com/embed/TDgHSqKHIJw?wmode=transparent&enablejsapi=1&rel=0&autoplay=0&controls=1&autohide=1&mute=0