O Mně

Jsem Lukáš Vaníček

Bylo mi 23 let, když jsem se rozhodl naplno věnovat studiu lidského těla. Jeho složitost mě fascinovala. Odhalit jeho fungování se pro mne stalo výzvou. Postupně se mi začal odkrývat tento úžasný svět. Dnes už vím, že skutečné harmonie se dá dosáhnout jen spojením výživy, pohybu a regenerace.

3 Důvody proč spolupracovat?

Mám komplexní přístup k životnímu stylu

Miluji svoji práci a dělám ji skvěle

Co říkám, tím žiju

Můj příběh

začíná na střední škole, kdy jsem se začal učit Wing Tsun. Tento jihočínský styl kung-fu jsem si hned zamiloval. Stále jsem se zlepšoval a tréninky se stávali náročnější. Po 6 hodinových trénincích jsem potřeboval zlepšit regeneraci. Právě tímto začalo mé studium výživy.

Zjistil jsem, že většina informací o zdravé stravě jsou nepřesné a zavádějící. Jedna studie si protiřečí s druhou. Internet nám otevírá nekonečné možnosti studia. Bohužel s ním přichází i spousta nepravdivých informací. Jak filtrovat ty správné? Jak rozlišit co je pravda? Čemu věřit a čemu nikoli?

Touto otázkou se intenzivně zabývám posledních 10 let. Výživové studie tvrdí to, co jejich investoři požadují. Jednou je mléko zdravé, podruhé ne. Maso někde prospívá a někde škodí. Civilizační nemoci se považují za dědičné, i když je to nesmysl.

Já jsem se rozhodl, že si informace budu ověřovat. Zkoušel jsem na sobě spousty “diet”. Hledal jsem ten pomyslný ideál. Po několika letech jsem zjistil, že nic takového neexistuje. Každý stravovací styl má svoje výhody i nevýhody. Nejdůležitější je umět naslouchat svému tělu.

Jako děti jsme to uměli perfektně. Pokud jsme něco nechtěli, tak jsme to nedělali. Když nás do toho nutili, začli jsme plakat. Nepotlačovali jsme emoce!

To je přesně to, co se musíme znovu naučit. Musíme v sobě opět najít to dítě, které ví co chce a umí si o to říct.

Největší zlom mého života

Přesně takto jsem ve svých 23 letech udělal největší změnu svého života. Opustil jsem vysokou školu, která mě jen zdržovala od vzdělávání. Nemohl jsem se na ni posouvat a jen mě omezovala. A tak jsem řekl dost! Já jsem ten, kdo bude rozhodovat o mém životě. Já jsem ten, kdo na konci života řekne, co mělo smysl. Věděl jsem, že je to správné rozhodnutí.

Věděl jsem co chci, ale nevěděl, kde na to vezmu peníze. Už před půl rokem jsem si napsal seznam toho, co chci dosáhnout a čemu se chci naučit. Proto jsem neváhal a prodal jsem auto. Najednou jsem měl peníze na několik kurzů a půl roku jsem se mohl učit. Přibral jsem ještě více tréninků a začal konečně žít svůj vlastní život. Touto dobou jsem cvičil kolem 22-28 hod/týdně.

Po půl roce jsem nastoupil do Vitalvibe, což bylo překrásné období života. Firma kde jsme s ostatními byli jako nejlepší kamarádi. S některými dokonce jako opravdová rodina. Z původního pracovníka ve skladu jsem se vypracoval na vedoucího expedientaškolitele velkoobchodních partnerů a výživového poradce. Zaučoval jsem personál několika firem, které od nás měli produkty. Např. veganská restaurace Forky’sCrossFit NewPark BRNO, Sklizeno, atd.  Jezdil jsem po výstavách po České i Slovenské Republice.

Prošlo mi rukama tisíce objednávek a tisíce klientů na rychlých konzultacích.

Další posun nastal, když jsem se dubnu 2016 rozhodl přestěhovat do Anglie. Jel jsem tam s kamarádkou a vrátil se s budoucí manželkou. I za těch pár týdnů jsme se prošli těžkými časy. Anglie vůbec nebyla taková, jakou jsem si ji vysnil. Nakonec jsme se rozhodli vrátit a přestěhovat se opět do ČR. Pár týdnů na to jsem svoji vyvolenou požádal o ruku. Prostě jsme se tam jeli jen poznat 🙂

Proaktivní přístup = úspěšný přístup

Úspěšní lidé jsou proaktivní. To splňuji na výbornou. Po návratu do ČR mi trvalo cca 42 hodin, než jsem měl práci. Nastoupil jsem jako výživový specialista ve Světě zdraví. Tato práce mi poskytla obrovskou zkušenost. Ve dlouhodobých výživových programech jsem měl stovky klientů. Denně tak vidím, jaké informace byli v teorii pravdivé a které ne.

Samozřejmě dále studii lidské tělo. nyní je to ovšem na úplně jiné úrovni, než na začátku. Za posledních 4 roky jsem stihl více věcí, než většina lidí stihne za celý život. Neustále studuji nejnovější studie o výživě a porovnávám to s tradičními přístupy jako je Ajurvéda (tradiční indická medicína). Pravidelně jezdím do Prahy na kurzy, přednášky, semináře. Všechny nabité znalosti okamžitě testuji na sobě. Postupně ty ověřené předávám svým klientům.

Postupně jsem přidal studium biochemie hormonůneurotransmiterů, ale i emocí. To jak funguje lidské tělo se pro mě stalo životní cestou.

V roce 2018 jsem přešel na volnou nohu a začal konečně rozhodovat co, kdy a jak budu dělat. Svoboda rozhodování přinesla i velkou zodpovědnost. Každý den jsem si jistější, že jsem udělal správné rozhodnutí. Žiju svůj sen a to je hlavní.

Pokud chcete vědět, jak byste se měli stravovat, hýbat a regenerovat, tak jsem tady pro vás.

 V roce 2021 jsem konečně dopsal svou knihu 3 Pilíře zdraví. Ta je souhrn všech informací, které jsem se do té doby dozvěděl. Je v ní více než 250 kurzů, přednášek, knih, konzultací a spousta praxe. Tento rok jsem i poprvé potkal pana Stanislava Flanderu a začal velký pokrok v masážích. Během 6 měsíců jsem udělal větší progres, než za předchozích 8 let. Absolvoval jsem všechny jeho kurzy a nyní se mi daří pomáhat s čím dál složitějšími problémy.

V roce 2022 jsem dělal kurzy převážně u pana Flandery. V říjnu jsem byl na kurzu Manuální techniky – Mobilizace pod vedením naprosté špičky v oboru Mgr. Maja Špiritović, Ph.D. Kurz byl náročný a proto jsem si ho ještě jednou v prosinci zopakoval. Jelikož mi to šlo, tak jsem dostal možnost absolvovat i kurz Manuální techniky – Manipulace

V roce 2023 jsem si zopakoval kurzy u pana Flandery, jelikož indická masáž Snéhan mi opravdu změnila život a celkový pohled na masáže. Na podzim jsem se stal ještě instruktorem zdravotní tělesné výchovy (ZTV) pod vedením lektorů z Yoda Institut.

V roce 2024 nastává opravdová výzva. V první polovině roku dělám 500 hodinový kurz zdravotního maséra ve střední zdravotnické škole v Náchodě, abych následně od září 2024 nastoupit na 4,5 leté studium Osteopatie v Bratislavě na Slovak school of Osteopathy. 

Do toho se snažím dohnat zdravotní vzdělání i online kurzem Anatomie a fyziologie na International Association of Professions Career College 

Držte mi palce, protože tohle už je opravdu extrémní výzva.

klienti se mnou zhubli

hodin s klienty

kurzů, přednášek

provedených masáží

Mé služby

Na co se specializuji

Výživa

Pomůžu vám sestavit jídelníček, aby byl dlouhodobě udržitelný. Řeknu jak, kdy a co jíst. Vybereme spolu ty správné potraviny.

Pohyb

Pravidelný pohyb je velmi potřebná součást života. Poradím vám, jak se hýbat, abychom si udrželi zdraví

Masáže

U masáží vždy hledám příčinu bolesti. Snažím se řešit problémy komplexně. Jedině tak vím, že jsem pomohl nejlépe, jak umím.

Spánková poradna

Spánek je nejdůležitější regenerační proces a málokdo ho má kvalitní. Vím jak si výrazně zlepšit spánek a rád poradím.

Suplementace

Řeknu vám jak vybírat a užívat doplňky. 95% doplňků stravy jsou vyhozené peníze. Já vám řeknu jak vybrat ty kvalitní.

Čchi kung

Čínské zdravotní cvičení, které jsem si zamiloval. Pomáhá posilovat tělo i duši. Je to cvičení pro zdraví a dlouhověkost.

Reference

Hodnocení od mých klientů

Martina Štayrová

Martina Štayrová

maminka na mateřské dovolené

Masáž od Lukáše mohu s čistým svědomím velice doporučit. Příjemné prostředí s příjemnou hudbou v pozadí a s péčí u které se zrelaxujete a potom jste jako nový člověk. Ode mne veliké doporučení

Milan Šubrt

Milan Šubrt

operátor CNC, konstruktér

Lukáše znám od malička. A vím, že v případě potřeby masáže se na něj můžu spolehnout. Moc příjemná masáž v příjemném prostředí. Určitě mohu doporučit ostatním lidem, kteří o masáži uvažují.

Radka Železná

Radka Železná

podnikatelka

Měla jsem úžasnou možnost absolvovat ABS masáž a už se těším na další..cítím se skvěle…moc děkuji Lukášovi za masáž, krásnou relaxační hudbu, příjemné prostředí a velmi profesionální přístup.