Bylo mi 23 let, když jsem se rozhodl naplno věnovat studiu lidského těla. Jeho složitost mě fascinovala. Odhalit jeho fungování se pro mne stalo výzvou. Postupně se mi začal odkrývat tento úžasný svět. Dnes už vím, že skutečné harmonie se dá dosáhnout jen spojením výživy, pohybu a regenerace.

Toto už jsem stihl.737kgKlienti se mnou zhubli135Absolvovaných přednášek37Absolvovaných kurzů51Přečteno odborných knih3 000hod teorieVíce než4 000hod praxeVíce než

Můj příběh

začíná na střední škole, kdy jsem se začal učit Wing Tsun. Tento jihočínský styl kung-fu jsem si hned zamiloval. Stále jsem se zlepšoval a tréninky se stávali náročnější. Po 6 hodinových trénincích jsem potřeboval zlepšit regeneraci. Právě tímto začalo mé studium výživy.

Zjistil jsem, že většina informací o zdravé stravě jsou nepřesné a zavádějící. Jedna studie si protiřečí s druhou. Internet nám otevírá nekonečné možnosti studia. Bohužel s ním přichází i spousta nepravdivých informací. Jak filtrovat ty správné? Jak rozlišit co je pravda? Čemu věřit a čemu nikoli?

Touto otázkou se intenzivně zabývám posledních 7 let. Výživové studie tvrdí to, co jejich investoři požadují. Jednou je mléko zdravé, podruhé ne. Maso někde prospívá a někde škodí. Civilizační nemoci se považují za dědičné, i když je to nesmysl.

Já jsem se rozhodl, že si informace budu ověřovat. Zkoušel jsem na sobě spousty “diet”. Hledal jsem ten pomyslný ideál. Po několika letech jsem zjistil, že nic takového neexistuje. Každý stravovací styl má svoje výhody i nevýhody. Nejdůležitější je umět naslouchat svému tělu.

Jako děti jsme to uměli perfektně. Pokud jsme něco nechtěli, tak jsme to nedělali. Když nás do toho nutili, začli jsme plakat. Nepotlačovali jsme emoce!

To je přesně to, co se musíme znovu naučit. Musíme v sobě opět najít to dítě, které ví co chce a umí si o to říct.

Největší zlom mého života

Přesně takto jsem ve svých 23 letech udělal největší změnu svého života. Opustil jsem vysokou školu, která mě jen zdržovala od vzdělávání. Nemohl jsem se na ni posouvat a jen mě omezovala. A tak jsem řekl dost! Já jsem ten, kdo bude rozhodovat o mém životě. Já jsem ten, kdo na konci života řekne, co mělo smysl. Věděl jsem, že je to správné rozhodnutí.

Věděl jsem co chci, ale nevěděl, kde na to vezmu peníze. Už před půl rokem jsem si napsal seznam toho, co chci dosáhnout a čemu se chci naučit. Proto jsem neváhal a prodal jsem auto. Najednou jsem měl peníze na několik kurzů a půl roku jsem se mohl učit. Přibral jsem ještě více tréninků a začal konečně žít svůj vlastní život. To dobou jsem cvičil kolem 22-28 hod/týdně.

Po půl roce jsem nastoupil do Vitalvibe, což bylo překrásné období života. Firma kde jsme s ostatními byli jako nejlepší kamarádi. S některými dokonce jako opravdová rodina. Z původního pracovníka ve skladu jsem se vypracoval na vedoucího expedientaškolitele velkoobchodních partnerů a výživového poradce. Zaučoval jsem personál několika firem, které od nás měli produkty. Např. veganská restaurace Forky’sCrossFit NewPark BRNO, Sklizeno, atd.  Jezdil jsem po výstavách po České i Slovenské Republice.

Prošlo mi rukama tisíce objednávek a tisíce klientů na rychlých konzultacích.

Další posun nastal, když jsem se dubnu 2016 rozhodl přestěhovat do Anglie. Jel jsem tam s kamarádkou a vrátil se s budoucí manželkou. I za těch pár týdnů jsme se prošli těžkými časy. Anglie vůbec nebyla taková, jakou jsem si ji vysnil. Nakonec jsme se rozhodli vrátit a přestěhovat se opět do ČR. Pár týdnů na to jsem svoji vyvolenou požádal o ruku. Prostě jsme se tam jeli jen poznat 🙂

Proaktivní přístup = úspěšný přístup

Úspěšní lidé jsou proaktivní. To splňuji na výbornou. Po návratu do ČR mi trvalo cca 42 hodin, než jsem měl práci. Nastoupil jsem jako výživový specialista ve Světě zdraví. Tato práce mi poskytuje obrovskou zkušenost. Ve dlouhodobých výživových programech mám spoustu klientů. Denně tak vidím, jaké informace byli v teorii pravdivé a které ne.

Samozřejmě dále studii lidské tělo. nyní je to ovšem na úplně jiné úrovni, než na začátku. Za poslední 4 roky jsem stihl více věcí, než většina lidí stihne za celý život. Neustále studuji nejnovější studie o výživě a porovnávám to s tradičními přístupy jako je Ajurvéda (tradiční indická medicína). Minimálně 2x měsíčně jezdím do Prahy na kurzy, přednášky, semináře. Všechny nabité znalosti okamžitě testuji na sobě. Postupně ty ověřené předávám svým klientům.

Postupně jsem přidal studium biochemie hormonůneurotransmiterů, ale i emocí. To jak funguje lidské tělo se pro mě stalo životní cestou. Pokud chcete vědět, jak byste se měli stravovat, hýbat a regenerovat, tak jsem tady pro vás.

Lukáš Vaníček

Průvodce komplexní výživou, pohybem a regenerací.Na své cestě jsem si jednou řekl, že se dostanu mezi top 10 výživových specialistů v ČR. Řekl bych, že mám velmi dobře našlápnuto. Učím se od těch nejlepších v oboru. Jsem generální ředitel svého myšlení a jednání. To co budu dělat záleží jen na mě. Mám jeden velký cíl: Žít svůj SEN.