eBook 3 Pilíře zdraví – Výživa – Pohyb – Regenerace

Co jsou 3 pilíře zdraví?

Napsal jsem pro vás eBook 3 pilíře zdraví, který popisuje souvislosti zdraví. Popisuji zde základní i pokročilé formy stravování. Zjistíte, která cvičení vám pomohou se zdravím i regenerací. Dozvíte se jaké živiny potřebujeme a v čem se nachází. Už nebudete hledat, co jsou to zdravé tuky, kde najdete bílkoviny a jaké minerály jsou pro nás nejdůležitější. Všechno budete mít přehledně vysvětlené.

Kniha je rozdělena do 28 kapitol. Každý den si přečtete jednu a během měsíce máte více informací, než běžný výživový poradce. Naučte se postavit 3 pilíře zdraví a posuňte svůj život na novou úroveň.

ebook 3 pilíře zdraví

1. Pilíř zdraví – Výživa

Tento pilíř zabírá největší část knihy. Výživa je nesmírně důležitá. Pokud chceme postavit všechny 3 pilíře zdraví, tak se musíme zaměřit na kvalitní výživu. Můj eBook měl být původně o hubnutí. V roce 2017 jsem měl většinu eBooku napsanou. Jak jsem se ale stále vzdělával, tak jsem ho musel přepsat.

Zjistil jsem totiž, že píšu zastaralé a stále se opakující informace o kterých se už ví, že nejsou úplně pravda. Stalo se to po sérii přednášek Performance Lifestyle. Tam jsme řešili výživu na mnohem vyšší úrovni, než jsem byl do té chvíli zvyklý. Vše se probíralo v souvislostech. Nebylo to jen o tom, co jíst. Bylo to o tom CO, JAK, KDE, V KOLIK a mnoho dalšího.

Najednou kniha potřebovala přepsat. Když jsem začal přepisovat, tak jsem zjistil, že nejlepší bude začít úplně od začátku. Nechal jsem jen obsah a začal psát. Čas utíká a tak po dalších dvou letech je kniha konečně hotová.

2. Pilíř zdraví – Pohyb

Pohyb je velmi důležitý pro každého. Pokud nemáme dostatek pohybu, tak nemůžeme být zdraví. Osobně jsem měl vždycky problém, že jsem cvičil až moc. Ve své největší výkonnosti jsem cvičil kolem 25-30 hodin týdně. Mýval jsem minimálně 2 tréninky denně od pondělí do soboty. Bohužel toto tempo si vyžádalo několik kolapsů. Vždycky jsem se dal dokupy. Po pár měsících jsem opět odpadl.

Nakonec jsem našel Čchi Kung. Čínské zdravotní cvičení, které se dá cvičit i ve velmi pokročilém věku. V Hong Kongu jsem ho viděl cvičit lidi kolem 85 let. Čchi kung je jedna z možností, které doporučuji ve své knize 3 pilíře zdraví.

Kdy vlastně cvičit? Před jídlem, po jídle? Právě o tom je kapitola 25. Strava a sport. Po sportu je odmyslitelně spjatá regenerace. Ta je další pilíř zdraví. Pokud nebudeme těla dostatečně regenerovat, tak nám nepomůže výživa ani pohyb.

3. Pilíř zdraví – Regenerace

Jako lidé bychom se teoreticky mohli dožít 150 let. V praxi se to ovšem ani zdaleka nedaří. Neustále si ničíme těla špatnou stravou, nedostatkem pohybu a regenerace. Prakticky celé naše tělo se neustále obnovuje pokud k tomu má podmínky. Není to jen o živinách. Regenerace vyžaduje i čas a klid.

Většina regeneračních procesů probíhá ve spánku. Ten si většina populace ničí kvůli špatné spánkové hygieně. Nedostatek světla přes den a nadbytek v noci nám narušuje tvorbu melatoninu. Hormonu, který má tak širokospektrální dopad, že by se o něm mohla napsat celá kniha. V kapitole 23. Spánek se zaměřuji právě na něj.

Dozvíte se jak a čím svítit 90 min před spaním, abychom si nenarušili přirozenou tvorbu melatoninu. Proč nám modré světlo z displejů v noci doslova zhoršuje zdraví? Jaké doplňky stravy je vhodné užívat, aby byl spánek kvalitnější a mohla proběhnout dostatečná regenerace?

eBook 3 Pilíře zdraví – seznam kapitol

1. DEN – JAK PŘEMÝŠLET O ZDRAVÍ *

2. DEN – PŘEDSUDKY *

3. DEN – 5 ZÁKLADNÍCH PRINCIPŮ

4. DEN – MÝTY VE STRAVOVÁNÍ

5. DEN – BAZÁLNÍ METABOLISMUS

6. DEN – PITNÝ REŽIM

7. DEN – ROZDĚLENÍ ŽIVIN *

8. DEN – TUKY

9. DEN – BÍLKOVINY

10. DEN – SACHARIDY

11. DEN – VITAMÍNY

12. DEN – MINERÁLY

13. DEN – STOPOVÉ PRVKY

14. DEN – ZÁKLADNÍ CHYBY

* tyto kapitoly najdete v ukázce ZDARMA

15. DEN – POSTUPNÁ CESTA

16. DEN – MYŠLENÍ TLUSTÉHO ČLOVĚKA

17. DEN – NUTRIČNÍ PODVYŽIVENOST

18. DEN – PRAVIDELNOST A FREKVENCE JÍDEL

19. DEN – MALÁ SEBEDŮVĚRA

20. DEN – PŮST A PŘERUŠOVANÝ PŮST

21. DEN – DETOXIKACE A ZELENÉ POTRAVINY

22. DEN – JEČMEN A CHLORELLA

23. DEN – SPÁNEK

24. DEN – DOPLŇKY STRAVY

25. DEN – STRAVA A SPORT

26. DEN – PSYCHIKA

27. DEN – STRES

28. DEN – MEDITACE A ČCHI KUNG

Postavte 3 Pilíře zdraví

Tak a je to tady. To vše a mnohem více obsahuje můj eBook 3 Pilíře zdraví – Výživa – Pohyb – Regenerace. Díky informacím z tohoto eBook můžete pozitivně ovlivnit váš životní styl. Informace, zde napsané nejsou určené pro léčbu, ale primárně pro prevenci zdraví. Prevence se totiž velmi podceňuje a právě na ni se eBook zaměřuje. Převezměte zodpovědnost za vaše zdraví. Představte si váš život jako most a postavte jeho pilíře.

Posuňte svůj životní styl na jinou úroveň. Budu vám velmi vděčný za zpětnou vazbu pomocí recenze, kterou bych rád zveřejnil a těchto webových stránkách. Samozřejmě, když budete souhlasit. Pokud vám něco nebude jasné, neváhejte mě kontaktovat.

Můžeme se domluvit i na osobní případně on-line konzultaci.

eBook 3 Pilíře zdraví

Objednávku vytvoříte vyplněním formuláře.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.